Прес-центр

Цікавий факт
06 липня 2021, 06:01
В Україні працюватимуть COVID-сертифікати

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 29 червня 2021 року № 677 «Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби», яка визначає правила впровадження відповідних сертифікатів.

Ковідний сертифікат – це електронний документ, який підтверджує статус громадянина про вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від COVID-19.

Уся інформація щодо пацієнта буде вноситися до Електронної системи охорони здоров’я. Крім того, Міністерство цифрової трансформації України забезпечить формування, відображення та підтвердження чинності COVID-сертифіката через Єдиний державний вебпортал електронних послуг завдяки мобільному додатку «Дія».

Перевірити дійсність ковідного сертифіката можна буде за QR-кодом, а за потреби згодом отримати паперовий примірник у свого лікаря.

Цікавим є те, що бета-тестування COVID-сертифікатів почалось вже минулого четверга. Долучись до нього може будь-який громадянин після отримання двох доз вакцини на території України. Наразі у системі зареєструвалося близько 10 тисяч користувачів.

Поділитися