Прес-центр

Буква закону
18 жовтня 2021, 06:00
В Україні митне оформлення автомобілів відбуватиметься через «Дію»

Уряд розпочав реалізацію проєкту щодо розмитнення транспортних засобів за допомогою застосунку та порталу «Дія». Міністерство цифрової трансформації України працює над ним спільно з Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України та Державною митною службою.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, запровадження цього експериментального проєкту покликано усунути незручності, з якими часто стикаються десятки тисяч українців під час ввезення автомобілів з-за кордону.

«Саме тому ми ухвалили рішення, завдяки якому буде можливим через смартфон подати усі необхідні документи, оплатити митний збір та завершити митне оформлення транспортного засобу в автоматичному режимі. Все максимально зручно, просто і без жодної корупції», – наголосив Денис Шмигаль. За його словами, відтепер стане можливим значно зменшити корупційні ризики під час розмитнення авто, а людський фактор і зовсім максимально усунути із цього процесу.

Цікавим є те, що для запровадження проєкту обрали одну з поширених категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України, а саме «8703». До неї належать легкові автомобілі, мотоцикли, скутери тощо.

Очікується, що нововведення дозволить:

  • здійснювати митне оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
  • подавати документи в електронній формі в «Дії»;
  • сплачувати митні платежі в «Дії» протягом 10 днів;
  • завершувати митне оформлення в автоматичному режимі.

Крім того, за даними Міністерства цифрової трансформації України, запровадження проєкту передбачає у майбутньому внесення змін до Митного та Податкового кодексів України, щоб забезпечити розмитнення через «Дію» інших видів транспорту.

Поділитися