Прес-центр

Екологія
25 січня 2022, 06:05
В Україні доля відновлюваних джерел енергії в об’єднаній енергосистемі збільшилася до 13,4%

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, такі показники за результатами 2021 року вказують на стійке зростання кількості та потужності об’єктів виробництва «зеленої» енергії в нашій країні.

Відтак, у рамках енергетичного брифінгу він нагадав, що розвиток альтернативної енергетики відповідає завданням Другого національно-визначеного внеску України (далі – НВВ2) до Паризької кліматичної угоди, прийнятого минулого року. Відповідно до оновленого тексту цього документу, Україна взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 року до 2030 року.

Розробляти такі Національно-визначені внески (НВВ) та вживати відповідних заходів щодо пом’якшення наслідків кліматичних змін зобов’язана кожна країна-учасник Паризької кліматичної угоди. Україна ратифікувала документ у 2016 році, однак, на той час національний енергетичний сектор виявився непідготовленим до радикальної трансформації.

Тож прискорити досягнення нагальних кліматичних цілей дозволяє саме збільшення зусиль щодо розвитку «зеленої» енергетики. Згідно з оновленим текстом НВВ2, це передбачає наступні кроки:

  • збільшення частки відновлюваних джерел енергії в об’єднаній структурі енергобалансу;
  • стимулювання розвитку малих об'єктів відновлюваної енергетики;
  • формування прозорої, чіткої позиції та політики щодо відновлюваних джерел енергії;
  • збільшення частки біомаси в структурі первинних енергоресурсів;
  • розвиток систем накопичення енергії та законодавче врегулювання даного питання;
  • введення сертифікації «зеленої» енергії для покупців.

Цікавим є те, що за даними Міністерства енергетики України, наразі у нашій країні найбільшу долю генерації «зеленої» енергії забезпечують сонячні електростанції. Найбільшу потужність у сфері виробництва сонячної енергії мають об’єкти Дніпропетровської області з загальною потужністю понад 1160 МВт.

Щодо вітрової енергетики, то більше ніж третина енергії вітру виробляється у Запорозькій області, де загальна потужність таких електростанцій складає 595,8 МВт.

Також, останнім часом в Україні спостерігається зростання потенціалу біомасових та біогазових електростанцій. Найбільше такої енергії наразі виробляється у Хмельницькій області, де загальний показник виробництва складає 36,4 МВт.

Поділитися