Прес-центр

Екологія
21 липня 2021, 09:00
В ЄС планується ввести мито на ввезення товарів з високим вмістом СО2

Таким чином Європейський Союз прагне мінімізувати ризики, пов'язані з імпортом продукції з третіх країн, які не мають фіскальних стимулів для скорочення викидів двоокису вуглецю та постачають на європейські ринки товари, вироблені з високим рівнем емісії CO2.

Про це повідомив Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні під час прес конференції у Брюсселі з приводу подання пакету економічних і соціальних пропозицій Єврокомісії щодо досягнення кліматичних цілей ЄС.

Також, він підкреслив, що Європейський Союз буде вводити в дію механізм, який передбачає компенсаторні заходи до виробників, що не дбають про зниження вуглецевої ємності своєї продукції. При розрахунках буде встановлюватися однакова «вуглецева» ціна як для імпорту з третіх країн, так і для товарів, вироблених на території ЄС.

За словами Паоло Джентілоні, запропонований «Прикордонний механізм вуглецевого регулювання» (Carbon order adjustment mechanism, далі – CBAM) стане своєрідною регуляторною новацією на міжнародному рівні, адже до цього часу подібні механізми не застосовувалися ніде у світі.

«CBAM – це не податок, а захід, спрямований на захист навколишнього середовища. Однак, ми також повинні ввести і податки, які будуть позитивно впливати на поведінку виробників. Саме тому ми наразі переглядаємо податкову Директиву у сфері енергетики. Цьому документу вже 20 років, і він все ще орієнтований на фінансування та субсидії у галузі викопного палива. Отже, ми маємо скасувати податкові виключення для вуглецевого палива та суттєво змінити підхід до оподаткування у сфері енергетики. Крім того, важливо встановити належну ціну для вуглецевих викидів та стимулювати позитивну (зелену) еволюцію», – наголосив Паоло Джентілоні.

Слід зазначити, що у роз'ясненні, опублікованому на сайті Єврокомісії йдеться, що CBAM покликаний сформувати ціни на імпорт з третіх країн з урахуванням ризику «вуглецевих витоків». Це має сприяти зниженню викидів двоокису вуглецю по всьому світу, замість того, щоб виштовхувати виробництво товарів з Європи в країни з низькою ціною викидів CO2. Крім того, цей інструмент сприятиме координації глобальної політики щодо зниження шкідливих викидів у країнах, які є торговими партнерами Європейського Союзу та сприятиме їхньому руху в тому ж кліматичному напрямку, в якому рухається Європа.

Запровадження ініціативи планується здійснити у два етапи. У період з 2023 по 2025 роки ЄС проситиме від усіх експортерів, які постачають продукцію до європейських країн, інформацію про вуглецеву ємність продукції та проводитиме відповідний моніторинг. Отже, у зовнішніх виробників буде час, щоб адаптуватися до нових вимог. Уже з 2026 року ЄС застосовуватиме «вуглецевий» збір на кордонах до всього імпорту, виготовленого із залученням надмірної емісії двоокису вуглецю.

Поділитися