Прес-центр

Буква закону
08 лютого 2022, 06:00
В «Дії» з’явиться функція передачі права керування автомобілем

Бета-тестування нової послуги для автовласників та автолюбителів розпочнеться незабаром. Новація забезпечить просту можливість передавати право на керування своєї автівкою іншим людям, адже до цього призначити належного користувача можна було лише офлайн у сервісному центрі МВС або ж у кабінеті водія.

«Запускаємо «шерінг» техпаспорту у «Дії». Ви також можете приєднатися до бета-тестування та допомогти нам зробити її ще кращою та зручнішою», – повідомив Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. – «Належний користувач – це легка можливість в кілька кліків передати право на керування свого авто іншим. Адже з появою нових правил для автомобілістів і розвитком системи фото- та відеофіксації нести відповідальність за власну поведінку на дорозі мають безпосередньо водії, а не власники автівок», – наголосив він.

Як передати право на керування своїм авто іншому водію?

  • В Електронному кабінеті водія обрати розділ «Електронні послуги», перейти до меню «Керувати належним користувачем» та натиснути кнопку «Замовити».
  • Заповнити VIN-код свого автомобіля у відповідній формі.
  • Заповнити інформацію про водія, якому надається право на керування транспортним засобом.
  • Підписати заяву електронним підписом та підтвердити отримання послуги.
  • Після цього водій – належний користувач – з’явиться у техпаспорті в «Дії».

Слід зауважити, що заяву на належного користувача за допомогою «Дії» потрібно подавати обом людям – безпосередньо власнику автівки та водію, який хоче стати належним користувачем.

Поділитися