Прес-центр

Екологія
11 жовтня 2021, 06:03
В Атлантиці створили нову природоохоронну зону

За даними порталу Associated Press News, уряди п’ятнадцяти європейських країн домовилися про захист великої території у Північно-Східній Атлантиці, розмір якої перевищує загальну площу суші Німеччини та Великобританії.

Ініціативу підтримали уряди усіх держав, які входять в так звану Комісію OSPAR, створену для роботи у рамках Конвенції «Про захист морського середовища північно-східної частини Атлантичного океану» (з англ. «OSPAR Convention» або «The Convention for the Protection of the Marine Environment of the North-East Atlantic»).

Серед них Бельгія, Великобританія, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Португалія, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція. Також, стороною домовленостей є Європейський Союз.

Уряди зазначених країн визначили територію площею майже 600 000 квадратних кілометрів, для якої будуть запроваджувати заходи щодо збереження морського біорізноманіття. Передусім у цій природоохоронній зоні створять сприятливі умови для годування та розмноження місцевих і перелітних морських птахів.

Крім того, у рамках цієї стратегії уряди домовились взяти на себе зобов’язання щодо зменшення негативного впливу кліматичних змін та окислення океану, втрати морського біорізноманіття та протидії пластиковому забрудненню. Відтак, передбачається, що кількість сміття у цій частині Північно-Східної Атлантики вдасться зменшити на 50% до 2025 року або на 75% до 2030 року.

Поділитися