Прес-центр

Екологія
27 серпня 2021, 06:00
В Арктиці знайшли декілька видів бактерій, здатних роз’їдати нафту, мазут та дизельне паливо

Про це повідомили науковці з канадського Університету Калгарі, які провели дослідження на узбережжі арктичного півострова Лабрадор. Відповідні результати були опубліковані в журналі «Прикладна та екологічна мікробіологія» («Applied and Environmental Microbiology Journal») від Американського мікробіологічного товариства.

За їх словами, розливи нафтопродуктів стають все більш ймовірними в морському середовищі поблизу канадського арктичного узбережжя через суттєве зростання видобутку нафти та розвитку судноплавства в цьому регіоні.

Відтак, саме з цієї причини автори дослідження вирішили перевірити потенціал деяких видів мікроорганізмів щодо їх перероблення. Як виявилося, цілих п'ять видів бактерій здатні виживати у сильно забрудненій воді. Їхні назви – Paraperlucidibaca, Cycloclasticus, Oleispira, Thalassolituus і Zhongshania.

Згідно з висновками авторів дослідження, цим бактеріям вдалося значно прискорити процес розкладання нафтопродуктів. Крім того, цікавим є те, що у рамках дослідження температура води була максимально наближена до реальної температури арктичних вод, тобто близько 4°C.

Науковці вважають, що відкриття цих унікальних мікроорганізмів є позитивним знаком для подальших досліджень. Якщо вдасться знайти більш стійкі види бактерій, здатних роз’їдати нафту, мазут та дизель, то їх можна буде широко використовувати для очищення забрудненої води по всьому світу. Однак, за їхніми словами, така перспектива потребує додаткових досліджень.

Поділитися