Прес-центр

Екологія
23 липня 2021, 09:02
В Англії припинили стригти траву задля збереження дикої природи

Сім із десяти англійських міських рад вирішили не косити траву, щоб створити в містах луки з польовими квітами та у такий спосіб протистояти змінам клімату та кризі біорізноманіття. Від доглянутих газонів відмовилися і в деяких коледжах Англії — наразі там замість підстриженої трави розростаються дикі квіти, серед яких маки, волошки та ромашки.

За словами екологічних експертів, такий підхід до управління зеленими насадженнями має багато переваг. Перш за все, розростання луків сприяє збереженню біорізноманіття, яке є необхідним для розвитку екосистем. Рослини живлять харчові ланцюги, акумулюючи енергію від сонця та спрямовуючи її в екосистеми. Звільнити ландшафти для польових квітів було особливо важливо для всієї країни, адже у національному масштабі з 1930-х років Англія втратила близько 97% луків (або 3 мільйони гектарів) із польовими квітами.

Крім того, це дозволить знизити обсяги викидів вуглецю та заощадити бюджети міст. Містяни також все більше розуміють важливість гармонійного співіснування людини з дикою природою, тому підтримують ініціативу міських рад.

«Якби ми вирішили запровадити це ще років п'ять-десять тому, у мене була б поштова скринька, переповнена скаргами на те, що ми не стрижемо траву. Однак, цього року ми не отримали жодної скарги», – коментує голова парків муніципальної ради Саутварка Вілл Уолпол. «Це доводить, що громадська думка трохи зрушила у напрямку розуміння кліматичної надзвичайної ситуації та того, як важливо зберегти біорізноманіття, а не просто робити те ж саме, що ми завжди робили».

Першим британським містом, в якому почали подібним способом вирішувати надзвичайну ситуацію з кліматом та кризою біорізноманіття, став Бристоль. Місцева влада створила у місті майже 1,5 гектари квіткових луків та припинила боротися з травою на міських газонах.

Екологічні експерти сподіваються, що успіх англійських квіткових проєктів не лише принесе насіння змін для захисту довкілля та сприятиме збереженню дикої природи у сільській місцевості Англії, але й надихне на таку ініціативу людей по всьому світу.

Поділитися