Прес-центр

Екологія
22 листопада 2021, 06:05
В Амстердамі забудовники почнуть використовувати деревину та інші біоматеріали

Відповідне рішення, яке отримало назву «Green Deal Timber Construction» ухвалила муніципальна влада Амстердама у складі всіх 32 муніципалітетів регіону під час цьогорічного саміту MRA Sustainability Summit. Відповідно до тексту документа, починаючи з 2025 року всі нові житлові будівельні проєкти мають передбачати використання щонайменше 50% дерева або інших біоматеріалів.

Як зазначають автори угоди, альтернативним будівельним матеріалом може стати будь-який матеріал на біологічній основі – тобто такий, що виробляється з органічної речовини та біологічно розкладається. Такими є, зокрема, коноплі та коркове покриття (фелема).

Слід зауважити, що за умовами угоди, окремий житловий будинок вважатиметься дерев’яною спорудою за умови використання не менше ніж 80% деревини або біоматеріалів під час будівництва. Багатоповерховий житловий будинок висотою до 10 поверхів має включати використання 65% дерев’яних або біологічних матеріалів. Тоді як багатоповерховий житловий будинок висотою понад 10 поверхів має будуватися з дерева та біоматеріалів щонайменше наполовину.

Як зазначають автори угоди, збільшення використання деревини та інших екологічних матеріалів у міських будівельних проєктах забезпечить поступове зниження залежності міської будівельної сфери від сталі та бетону – матеріалів, які мають великий вуглецевий слід та стають причиною значної кількості шкідливих викидів під час будівництва. Тоді як відомо, що деревина вловлює та утримує у собі викиди парникових газів. Отже, очікується, що збільшення використання таких матеріалів сприятиме досягненню Амстердамом кліматичної нейтральності до 2050 року.

Цікавим є те, що за даними Амстердамського інституту перспективних міських рішень, який очолює реалізацію зазначеного проєкту, запровадження екологічного муніципального будівництва забезпечить скорочення обсягів викидів вуглекислого газу в місті приблизно на 220 000 тонн на рік, що еквівалентно середньому рівню викидів від 22 000 звичайних будинків.

Поділитися