Прес-центр

Екологія
31 травня 2021, 05:55
Українські теплові електростанції є одними з найбільших забруднювачів повітря в Європі

Про це свідчать результати дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER.

Українські ТЕС посідають дванадцяте місце в Європі за обсягами викидів основних небезпечних речовин. До того ж ці показники не відповідають нормативам Європейського Союзу. Зокрема, Україна відповідальна за 72% всіх викидів летючого попелу, 27% – двоокису сірки та 16% – оксидів азоту.

Серед десяти електростанцій з найбільшими обсягами викидів летючого попелу (PM10), Україні належать вісім. Серед них Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов'янська, Ладижинська ТЕС, які працюють у нашій країні з 60-70 років минулого століття.

Серед тридцяти електростанцій з найбільшими обсягами викидів двоокису сірки (SO2) Україні належать дванадцять. Крім того, українська Бурштинська ТЕС лідирує за цими викидами на всьому континенті.

Серед тридцяти електростанцій з найбільшими обсягами викидів оксидів азоту (NOx) Україні належать дев’ять. Також, українська Запорізька ТЕС посідає друге місце за цими викидами серед найбільших європейських забруднювачів.

Слід зауважити, що з моменту приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства у 2011 році жодна українська ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директиви ЄС щодо викидів.

Поділитися