Прес-центр

Екологія
22 червня 2021, 06:00
Україна просунулась уперед в рейтингу сталого розвитку ООН

Наша країна піднялася на дев'ять позицій та посіла 36 місце серед 165 країн світу у рейтингу сталого розвитку, який щороку публікується ООН та міжнародним фондом Bertelsmann.

Розроблений у 2015 році Генеральною асамблеєю ООН, індекс сталого розвитку складається з 17 взаємопов'язаних цілей, які об’єднують близько 100 критеріїв в економічній, соціальній та екологічній сферах. Відтак, індекс кожної країни показує, наскільки вона досягла тієї чи іншої мети в процентному співвідношенні.

Україна досягла покращення за наступними критеріями:

  • грамотність населення;
  • зменшення нерівності;
  • співвідношення чоловіків і жінок за кількістю років навчання;
  • доступна електроенергія;
  • відповідальне споживання та виробництво;
  • партнерство заради спільних цілей.

Таким чином, прогрес нашої країни полягає в досягненні 6 з 17 базових цілей, а індекс сталого розвитку становить 75,5. Також, цікавим є те, що ні в одній з базових цілей Україна не погіршила свої позиції.

У першу десятку країн у рейтингу сталого розвитку увійшли Фінляндія, Швеція, Данія, Німеччина, Бельгія, Австрія, Норвегія, Франція, Словенія та Естонія.

Слід зазначити, що за словами авторів дослідження, вперше з 2015 року середній глобальний показник індексу сталого розвитку виявився нижче за показник попереднього року. На думку дослідників, таке суттєве зниження обумовлене зростанням рівня бідності та безробіття після спалаху пандемії COVID-19. «Поки панує пандемія, не може бути сталого розвитку та економічного підйому», – йдеться у підсумках звіту.

Поділитися