Прес-центр

Цікавий факт
15 лютого 2022, 06:00
Україна покращила свої позиції у світовому рейтингу паспортів

Відповідні дані всесвітнього Індексу паспортів за перший квартал цього року оприлюднила міжнародна консалтингова компанія Henley & Partners, яка спеціалізується на розробці державних програм надання громадянства та посвідки на проживання через інвестиції.

Індекс паспортів цієї компанії є всесвітньо відомим міжнародним рейтингом країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. У рамках цього дослідження вивчаються візові правила понад 200 держав та територій світу та відбувається їхнє ранжування за кількістю країн, доступних громадянам для безвізового в’їзду. Відтак, Україна піднялася із 37 на 35 місце у світовому заліку, оскільки наразі власники українського паспорта можуть подорожувати до 141 країни світу без візи або з візою після прибуття.

Цікавим є те, що наша країна покращила свої позиції завдяки укладенню договору про безвізовий доступ до французьких заморських територій та Оману – держави на Аравійському півострові.

Лідерами рейтингу стали Сінгапур та Японія. Для громадян цих країн відкрито 192 безвізових напрямки.

Друге місце у рейтингу ділять Німеччина та Південна Корея, які забезпечують своїм громадянам безвізовий доступ до 190 країн світу.

Тоді як третє місце поділяють одразу чотири країни – Фінляндія, Італія, Люксембург та Іспанія, адже для них відкрито 189 безвізових напрямків.

Поділитися