Прес-центр

Екологія
09 листопада 2021, 06:03
Україна підтримала угоду про відмову від використання вугілля

На кліматичній конференції COP26, яка наразі проходить у Глазго, понад 40 країн уклали угоду про відмову від використання вугілля для виробництва електричної енергії. Більшість країн з розвиненою економікою взяли на себе зобов’язання зробити це до 2030-х років, а країни з менш розвиненою економікою – до 2040-х років.

Відомо, що серед країн, які є великими споживачами вугілля, поступово припинятимуть використовувати його для виробництва електричної енергії Канада, Польща, Україна та В’єтнам. Зокрема, наша країна взяла на себе зобов’язання відмовитись від цього вида палива протягом наступних двадцяти років.

За даними Міжнародної енергетичної агенції, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів у світі. Однак, деякі з країн з найбільшими економіками, які залежать від вугілля, серед яких Австралія, Китай, Індія та США не приєдналися до цієї важливої угоди. До того ж, згідно з коментарями екологічних експертів, граничні терміни домовленості є занадто тривалими для досягнення глобальних кліматичних цілей та утримання глобального потепління на позначці до 1,5°C.

«Ця домовленість є важливою частиною у наших глобальних зусиллях щодо боротьби зі зміною клімату, оскільки світові держави об'єднуються в Глазго та заявляють, що вугілля не відіграє жодної ролі в нашому майбутньому виробництві електроенергії. Такі амбітні зобов'язання демонструють, що кінець вугілля дуже близький», – наголосив бізнес-секретар Великобританії Квасі Квартенг.

Крім того, Україна долучилася ще до двох важливих кліматичних ініціатив. Наша країна підтримала домовленість щодо припинення вирубування лісів до 2030 року. Цю угоду підписали 120 країн, які домовилися запроваджувати спільні зусилля для збереження лісів та інших наземних екосистем, а також прискорити їхнє відновлення. Також, Україна підтримала угоду щодо скорочення викидів метану на 30% до 2030 року, яку підписали ще близько 100 країн з усього світу.

Поділитися