Прес-центр

Огляд рішень ЄСПЛ
21 квітня 2021, 04:55
Україна може потрапити під санкції ПАРЄ через невиконання рішень ЄСПЛ

Про це заявив Валерій Гілецький – колишній глава комітету з відбору суддів ЄСПЛ та віцепрезидент ПАРЄ.

«Міжнародна спільнота та Парламентська асамблея пильно спостерігають за виконанням міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення незалежності суддів національних і міжнародних судів, особливо у світлі демократичних реформ і задекларованого проєвропейського вибору України. Питання з виконанням рішень ЄСПЛ є не лише частиною зобов'язань України перед Радою Європи, але має вкрай важливе геополітичне значення для протистояння російській агресії», – наголосив він.

За його словами, Україна не може допустити, щоб рішення ЄСПЛ не виконувались, як це відбувається в Росії.

«На жаль, через невиконання рішень Європейського суду, зокрема липневого рішення Пленуму ЄСПЛ, Україна може потрапити під санкції, як це сталося з Польщею, щодо якої був введений моніторинг ПАРЄ. Причина – порушення незалежності судової влади, що якраз і було констатовано Пленумом ЄСПЛ щодо України в рішенні від 6 липня 2020 року, де йшлося про посягання на незалежність самого Європейського суду. Тому виконання Україною рішення Пленуму ЄСПЛ знаходиться на особливому контролі у Парламентській Асамблеї», – повідомив Валерій Гілецький.

Він також закликав забезпечити своєчасне і повне виконання рішень Європейського суду в цілому, підтвердивши таким чином свою прихильність демократичним цінностям, утвердженню принципів справедливого правосуддя та гарантій прав людини.

Слід зазначити, що 6 липня 2020 року ЄСПЛ прийняв рішення по так званій «справі Золотого Мандарина», яким констатував грубі порушення з боку НАБУ та САП щодо норм міжнародного та національного законодавства при проведенні розслідування і відмовив у знятті імунітету з чоловіка судді ЄСПЛ від України Георгія Логвинського.

Причиною такого рішення Пленуму стало, в тому числі посягання з боку правоохоронних органів на незалежність самого Європейського суду, що і встановлено відповідним рішенням.

Поділитися