Прес-центр

Екологія
23 березня 2021, 07:02
Угорщина відмовиться від вугілля на 5 років раніше, ніж планувалось спочатку

Про це повідомляє портал Euractiv з посиланням на заяву держсекретаря Угорщини у справах ЄС Аттілу Штайнера. Відповідно до нового урядового плану, робота останньої вугільної електростанції зупиниться у 2025 році.

Як відомо, початковий план Угорщини передбачав відмову від вугілля до 2030 року. Про це президент країни Янош Адер оголосив на саміті ООН з боротьби зі змінами клімату у Нью-Йорку два роки тому.

«Наш новий план полягає в тому, щоб до 2030 року домогтися вуглецево-нейтрального виробництва електроенергії на 90%», — повідомив Атіллу Штайнер.

За словами чиновника, Будапешт сподівається домогтися цього завдяки збереженню наявних ядерних генерувальних потужностей та збільшення виробництва сонячної енергії до 6 ГВт.

«Ми хотіли б поетапно відмовитися від блоків, що працюють на бурому вугіллі на нашій останній вугільній електростанції Матра до 2025 року», — додав він.

Відзначається, що цю новину позитивно сприйняли як екологічні активісти, так і робочі електростанції, які отримають підтримку зі спеціального фонду ЄС.

Поділитися