Прес-центр

Наш результат
28 вересня 2023, 09:00
Участь Адвокатського об’єднання «Екобезпека» у форумі «Вода в промисловості та АПК в умовах війни та кліматичної кризи»

26-27 вересня в Києві відбувся форум «Вода в промисловості та АПК в умовах війни та кліматичної кризи», ініційований Асоціацією професіоналів довкілля PAEW та Геологічною інвестиційною групою, в якому взяла участь представник Адвокатського об’єднання “Екобезпека” Леся Багінська.

Сьогодні важко переоцінити значення води у забезпеченні існування життя на Землі.  Україна є однією з найменш водозабезпечених країн Європи. Щоденно Україна стикається з проблематикою охорони, відновлення та раціонального використання водних ресурсів, зменшення негативного впливу на водні ресурси внаслідок антропогенного впливу господарської діяльності. 

Проте, у 2022 році актуальність раціонального використання та збереження водних ресурсів в Україні особливо зросла в умовах військової агресії російської федерації. Вплив війни на водні ресурси проникає в усі сектори економіки та вже давно перетнув національні кордони. Внаслідок військових дій та спричинених ними техногенних забруднень, підриву Каховської ГЕС, руйнування мостів, дамб та берегової лінії, отруєння нафтопродуктами та важкими металами, призводить до негативних наслідків та безпосередньо впливає на водозабезпечення населення.   Отже, для досягнення балансу в збереженні водних ресурсів та забезпечення життєдіяльності населення необхідно налагодити активний діалог між представниками органів державної влади, громадськості та бізнесу з метою консолідації зусиль, запровадження невідкладних дієвих заходів для розв'язання нагальних проблем в державі, та недопущення зневоднення країни, створення національного підґрунтя для впровадження стандартів та Директив ЄС з урахуванням наявної ситуації в державі.

У роботі стратегічного заходу взяли участь понад 400 учасників, серед яких перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України ОЛЕКСАНДР КРАСНОЛУЦЬКИЙ, заступник Голови Державної екологічної інспекції України ДМИТРО ЗАРУБА, заступниця Голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування ВР України ОЛЕНА КРИВОРУЧКІНА, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду НАТАЛІЯ КОВАЛЕНКО, представник Офісу Генерального прокурора, начальник Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації ОЛЕКСАНДР ВОЗНИЙ, міжнародні експерти FAO in Ukraine (ООН), Нідерландів, Ізраїлю, США, а також представники бізнесу, громад,  водоканалів та науковці.

З програмою заходу ви можете ознайомитись за посиланням.   У рамках Форуму були обговорені проблемні питання впровадження важливих програм та механізмів щодо збереження водних ресурсів, забезпечення наявності чистої води та каналізаційних систем, досягнення продовольчої та енергетичної безпеки, а також пом’якшення наслідків стихійних лих та військових дій, ознайомились з міжнародним досвідом, у т.ч. Нідерландів, Ізраїлю та США та проведено практикум для фахівців підприємств з довкілля питань.

Також, відбулась презентація пілотного проєкту, який реалізується консорціумом об’єднань “Світовий центр даних “Геоінформатика та сталий розвиток” та PAEW, щодо запровадження комплексної системи онлайн моніторингу стану водних артерій Чернігівської області, з метою впровадження відкритості даних про стан довкілля як прикладу наслідування міжнародних пріоритетів. 

Учасниками дводенного водного Форуму було запропоновано та напрацьовано шляхи подолання та розв'язання актуальних питань у сфері водокористування, охорони, відновлення та раціонального використання водних ресурсів, запровадження дієвих засобів, у т.ч. впливу воєнних дій на водність регіонів України, які будуть скеровані до відповідних органів державної влади.

Поділитися