Прес-центр

Огляд законодавства
17 вересня 2021, 09:00
У якому випадку відшкодована моральна шкода звільняється від оподаткування?

За даними офіційного порталу Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, оподаткування матеріальної, моральної (немайнової) шкоди, неустойки (штрафів, пені) податком на доходи фізичних осіб відбувається наступним чином.

Згідно з п. п. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, за винятком таких випадків:

  • суми, які за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку через заподіяння йому матеріальної шкоди, шкоди життю та здоров’ю;
  • суми, які спрямовуються на відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному згідно з законом.

Таким чином, від оподаткування податком на доходи фізичних осіб звільняються суми відшкодування моральної шкоди, якщо вони не перевищують чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного (податкового) року. У 2021 році мінімальна зарплата в Україні складає 6 000 гривень. Відтак, наразі не оподатковується відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не більше 24 000 гривень (у 2021 році) або в розмірі, визначеному згідно з законом.

Поділитися