Прес-центр

Буква закону
01 листопада 2021, 06:00
У яких випадках припарковану автівку можуть забрати на штрафмайданчик?

За даними вебпорталу Патрульної поліції України, припаркований із порушеннями автомобіль не завжди опиняється на штрафному майданчику.

  • У яких випадках патрульні поліцейські евакуюють автомобіль?

У разі, якщо представниками Патрульної поліції України буде виявлено автомобіль, який здійснив зупинку чи стоянку з порушеннями Правил дорожнього руху, а також суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює аварійну ситуацію на дорозі. Відповідно патрульні поліцейські викликають евакуатор та відправляють авто на штрафний майданчик.

  • У яких випадках патрульні поліцейські не можуть евакуювати припаркований із порушеннями автомобіль?

Евакуація такого автомобіля не здійснюється, якщо водій присутній на місці події. У такому випадку патрульний поліцейський виписує водієві-порушнику штраф, а останній зобов’язаний прибрати автомобіль з місця, де заборонено паркування, зупинка чи стоянка. Якщо ж водій з’явився на місце події у той момент, коли патрульний поліцейський вже викликав евакуатор, виклик анулюється, а евакуація автомобіля не здійснюється. Навіть у тому випадку, коли евакуатор вже прибув за викликом та готовий забрати авто.

  • Як дізнатися, де шукати автомобіль, якого немає на місці паркування?

Передусім слід звернуться за номером 102 або до гарячої лінії патрульної поліції за номером (044) 287-82-82. Черговий відповість, чи не було евакуйовано зазначений автомобіль на штрафмайданчик та підкаже, як діяти далі, щоб скласти необхідні адміністративні матеріали та забрати його.

Якщо ж вашого авто не має на місці, де ви його залишили, та його не було евакуйовано на штрафний майданчик, слід звернутися до районного управління поліції із заявою про викрадення автомобіля.

Поділитися