Прес-центр

Екологія
04 серпня 2021, 06:05
У Відні почали озеленювати дворові споруди, а також фасади та дахи будівель

За словами влади міста, така екоініціатива матиме чимало позитивних наслідків для довкілля та місцевих жителів. Перш за все, це допоможе зробити міське середовище більш прохолодним та комфортним для містян, а також сприятиме стійкості інфраструктури Відня до екстремальної спеки.

Крім того, озеленення фасадів і дахів будівель дозволить ефективніше боротися з викидами парникових газів, адже зелена рослинність поглинатиме значну частину з них. Врешті решт, зелені насадження утворять сприятливе середовище для комах і птахів, що дозволить збільшити популяцію деяких з них та таким чином покращити екосистему.

Для озеленення будівель використовують спеціальну установку з назвою BeRTA, що являє собою універсальний блок, який забезпечує до 8 квадратних метрів зелені. Поки що їх встановили у восьми з двадцяти трьох районів Відня, однак, з часом планується охопити всю територію міста.

Слід зазначити, що за прогнозами синоптиків, цього літа на Відень чекають близько 100 спекотних днів з температурою вище 30°C. Повсюдне озеленення будинків за допомогою «зелених» установок дозволить знизити температуру, яка відчувається, на 13°C.

Поділитися