Прес-центр

Курйоз
26 березня 2021, 06:55
У Великобританії подружжя оштрафували через зміну історичної спадщини

Сімейна пара з британського міста Редінга в графстві Беркшир потрапила під суд️ після того, як придбала багатовіковий особняк та вирішила його усучаснити.

За даними видання Daily Mail, Лерой та Венді Бангс придбали будинок XVI століття за 3,5 млн фунтів стерлінгів. Незабаром вони почали ремонт, зокрема демонтували старовинні вікна, замінивши їх більш сучасними, а також прибрали одну з димових труб, зробили нові отвори в стінах, розширили дверний проріз і навіть змінили рівень даху.

Через кілька місяців сусід повідомив про ремонтні роботи у відділ місцевого муніципалітету, який займається збереженням історичної спадщини. Створена комісія вимагала призупинити ремонт, але подружжя проігнорували вказівку. В результаті проти них порушили кримінальну справу.

Під час розгляду в Королівському суді представники місцевої адміністрації повідомили, що, купуючи будинок, нові власники знали про його особливий статус. Але не спромоглися схвалити проєкт ремонту у відповідній інстанції. Один з експертів розцінив це як «кричуще порушення правил».

За словами адвоката, пара видалила частину балок через їх поганий стан. Однак, сторона обвинувачення зазначила, що ремонт повністю змінив архітектуру будівлі.

У результаті суддя не визнала ремонт умисною спробою зашкодити історичній власності, а повязала його з бажанням подружжя створити будинок своєї мрії. Проте, за цю мрію пару оштрафували на 15 тисяч фунтів стерлінгів кожного. Ще 29 тисяч фунтів подружжя повинно відшкодувати муніципалітету як компенсацію його судових витрат.

Причому суддя зазначила, що штраф міг бути більше, якби будинок не був приватною резиденцією, закритою для відвідування публікою.

Поділитися