Прес-центр

Цікавий факт
24 лютого 2022, 06:00
У світі перша країна офіційно перейшла на скорочений робочий тиждень

Таке рішення нещодавно прийняла влада Об'єднаних Арабських Еміратів. Очікується, що новий прогресивний підхід до організації режиму праці підвищить конкурентоспроможність у країні і покращить баланс між роботою та відпочинком для працівників.

Цікавим є те, що до цього часу вихідними днями в ОАЕ були п’ятниця та субота, однак, згідно з нововведеннями, відтепер там відпочиватимуть у суботу та неділю. Відтак, робочий тиждень розпочинатиметься у понеділок і закінчуватиметься опівдні у п’ятницю, тобто люди працюватимуть 4,5 дня. На думку влади Об’єднаних Арабських Еміратів, така синхронізація робочого тижня з рештою світу допоможе громадянам їхньої країни краще підтримувати зв'язок із рідними і планувати свої відпустки та поїздки за кордон.

Першими з початку цього року на новий розклад перейшли державні службовці та школи. Нещодавно до них приєдналися співробітники фінансового сектору, а трохи з часом у такому режимі функціонуватиме приватний сектор.

Слід зауважити, що за висновками освітян, які вже високо оцінили нововведення, адаптувати програму навчання до нового розкладу було зовсім неважко, а перехід до нього не потребував змін у шкільній програмі.

Цікавим є те, що подібні експерименти вже неодноразово проводилися в низці країн світу, серед яких Ісландія, в якій 85% працівників перейшли на чотириденний тиждень, що призвело до зростання продуктивності та добробуту громадян. Крім того, про схожі плани щодо скорочення робочого тижня нещодавно розповіла Велика Британія, узявши приклад з Японії, Іспанії та Нової Зеландії.

Поділитися