Прес-центр

Ситуація
03 вересня 2021, 06:07
У США суддя був відсторонений від роботи через негідну поведінку та демонстрацію вогнепальної зброї

Суддя окружного суду округу Віннебаго Скотт Вольдт був відсторонений від своєї посади без збереження заробітної плати через вчинки, що мали «значний негативний вплив на громадську думку щодо судової системи». Такий висновок значиться у відповідній постанові Верховного суду штату Вісконсин.

Як йдеться у матеріалах справи, Скотт Вольдт за сім років роботи на посаді окружного судді отримав шість скарг, що стосувалися демонстрації ним зброї та негідної поведінки. Відтак, в один із таких випадків він показав пістолет групі старшокласників, які відвідали суд округу Віннебаго під час екскурсії. Демонстрація суддею зброї стала відповіддю на їхнє запитання щодо безпечності будівлі суду.

Крім того, декілька скарг стосувалися поведінки Скотта Вольдта під час його спілкування з потерпілими у різних злочинах, які стикалися з його образливими коментарями в залі суду.

«Ми дійшли до висновку, що в такій ситуації лише короткочасне відсторонення від посади може гарантувати громадськості, що судді будуть ставитися до них справедливо та з повагою, коли будь-який громадянин перетинає поріг зали судових засідань цього штату», – йдеться у постанові Верховного суду штату Вісконсин.

Відсторонений суддя не став заперечувати описані в скаргах епізоди, але не погодився з їхньою правовою оцінкою та здивувався, що це питання порушили через стільки років. За його словами, описані у справі епізоди відбувалися у період з 2009 до 2016 року.

Слід зауважити, що у своєму рішенні Верховний суд штату Вісконсин визнав, що Скотт Вольдт має «тривалий термін служби на посаді окружного судді», а також те, що «з моменту останнього інциденту п'ять років тому на нього не надходило жодних офіційних скарг».

Однак, в постанові Верховного суду штату Вісконсин також зазначається важливий висновок: «Таким чином ми нагадуємо йому та всім іншим суддям, що те, як відправляється правосуддя не менш важливо, ніж сама суть прийнятого судового рішення».

Поділитися