Прес-центр

Екологія
13 жовтня 2021, 09:00
У США до числа вимерлих представників флори та фауни було включено 23 нових види

Наприкінці минулого тижня Служба охорони рибних ресурсів і диких тварин США (з англ. United States Fish and Wildlife Service, FWS) оголосила вимерлими 22 види тварин та одну рослину. За словами доктора Бріджит Фейя, яка очолює відділ класифікації видів у цьому відомстві, кожен з них є безповоротною втратою для природної спадщини США та глобального біорізноманіття нашої планети.

«Ця сумна подія вкотре нагадує про те, що масове вимирання видів є невідворотним наслідком антропогенної діяльності людства та його шкідливого впливу на довкілля», – наголосила вона. За її словами, вимирання тварин і рослин відбувається на тлі стрімкого розвитку сільського господарства, нарощування обсягів лісозаготівлі, промислової риболовлі, видобутку корисних копалин та будівництва гребель, що забирає у живих істот природне середовище проживання і забруднює більшу частину того, що залишилося. До того ж негативний вплив збільшується через дедалі сильніші кліматичні зміни.

За даними Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США, для людства назавжди втрачені одинадцять видів птахів, один вид кажанів, два види риб, вісім видів мідій та одна рослина. Серед них білоклюві дятли, які колись були одними з найрозповсюдженіших видів у США. Востаннє цих птахів бачили у 1944 році в Луїзіані, але до переліку видів під загрозою вимирання їх занесли лише у 1967 році.

Крім того, зараз вважаються вимерлими крихітні пташки Бахмана, один з найрідкісніших співочих птахів Північної Америки. До переліку видів під загрозою вимирання їх віднесли у 1967 році, але сьогодні спів цих птахів можна почути лише на аудіозаписах.

Також, до сумного списку включені декілька видів гавайських птахів, Маріанський крилан (кажан) з тихоокеанського острова Гуам та декілька видів прісноводних мідій, які колись фільтрували струмки та річки від Джорджії до Іллінойсу.

За словами Ноа Грінвальда, голови американскої некомерційної організації «Центр біологічного різноманіття», багато з цих видів вимерли або майже вимерли на той час, коли у 1973 році у США був прийнятий Закон «Про види під загрозою вимирання». Таким чином, цілком ймовірно, що ніякі заходи не змогли б їх врятувати.

Поділитися