Прес-центр

Курйоз
04 грудня 2020, 06:03
У Швейцарії платники податків більше не зможуть відносити хабарі до своїх видатків

Оновлене податкове законодавство змінить одне з незвичайних швейцарських правил, за яким можна не платити податок з хабарів, сплачених приватним особам.

Нове податкове законодавство набере чинності 1.01.2022. З того моменту швейцарські компанії не зможуть враховувати хабарі, сплачені приватним особам, як свої видатки. Відповідно — не зможуть і зменшувати на цю суму оподатковуваний прибуток. Аналогічна заборона в частині хабарів державним службовцям, діє в країні з 2001 року.

За даними видання Reuters, з посиланням на швейцарський уряд, окрім хабарів, не підлягають віднесенню на видатки витрати на фінансування злочинної діяльності або гроші, сплачені в обмін на скоєний злочин.

Однак, держава залишить деяку свободу маневру для окремих правопорушень. Санкції та штрафи, накладені на компанії швейцарськими органами, також не можна буде віднести на видатки. А ось «іноземні» штрафи будуть відніматися з оподатковуваної бази у виняткових випадках: якщо вони накладені за дії, які не суперечать національному законодавству.

Поділитися