Прес-центр

Екологія
25 січня 2021, 07:00
У середньовічній Європі спостерігалися природні аномалії, схожі з нинішніми

Середньовічна Європа зіткнулася з аномальними посухами та рясними опадамиa в тих місцях, де їх зазвичай не буває. Про це повідомляється у новому дослідженні вчених з Німеччини та Франції, які проаналізували документи тієї епохи, річні кільця дерев та осадові породи.

У 1302-1304 роках влітку в Європі було дуже мало дощів. Потім ще кілька сезонів на півночі континенту спостерігалася надзвичайна спека і тривали посухи, а в Середземноморському регіоні, навпаки, погода була незвично холодною, з сильними опадами.

Після цього почався малий льодовиковий період, який тривав з XIV по XIX століття. В цей час середньорічні температури у світі досягли мінімальних відміток у порівнянні з показниками за останні 2 тисячі років до цього.

Вчені відзначили, що схожі погодні аномалії спостерігаються в сучасній Європі, починаючи з 2018 року. Крім того, ці явища супроводжуються аномаліями атмосферного тиску.

Проте, вони не поспішають з висновками, що попереду нас чекає новий льодовиковий період. Вчені підкреслюють, що в середньовіччі чинниками погодних аномалій були природні явища, а в сучасному світі ключову роль відіграє людина.

Поділитися