Прес-центр

Екологія
09 квітня 2021, 06:00
У Саудівській Аравії висадять мільярди дерев

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман Аль Сауд розповів про дві важливі ініціативи задля боротьби з глобальною кліматичною кризою.

Передусім він схвалив програму озеленення королівства, в рамках якої протягом найближчого десятиліття планується посадити 10 мільярдів дерев по всій території держави. Разом з тим, наслідний принц «за підтримки арабських братів» збирається ініціювати програму «зелений Близький Схід», згідно з якою передбачено висадження 40 мільярдів дерев по всьому близькосхідному регіону.

«Як провідний світовий виробник нафти, наше королівство усвідомлює свою відповідальність за подолання негативних наслідків кліматичних змін та прагне стати глобальним лідером у створенні більш екологічного світу», – прокоментував своє рішення Мухаммед бен Сальман Аль Сауд. Крім того, за його словами, найбільшим екологічним викликом для Близького Сходу є наступ пустель.

«Щорічні втрати від піщаних бурь становлять понад 13 мільярдів доларів США, а забруднення повітря через викиди вуглецю призвело до скорочення середньої тривалості життя в Саудівській Аравії на 1,5 роки. Тому наші зусилля будуть спрямовані на збільшення природного рослинного покриву, скорочення викидів парникових газів, боротьбу із забрудненням повітря та деградацією земель», – наголосив Мухаммед бен Сальман Аль Сауд.

Також, за його словами, Саудівська Аравія планує співпрацювати з іншими країнами «для розробки зеленої дорожньої карти, яка захистить планету». Наслідний принц підкреслив, що реалізація стратегічної програми «Саудівська Аравія: бачення 2030 року», прийнятої у 2016 році, покликана підвищити якість життя всіх підданих королівства.

Поділитися