Прес-центр

Екологія
09 грудня 2021, 06:30
У Португалії закрилася остання вугільна електростанція

Таким чином, країні вдалося відмовитися від використання викопного палива для виробництва електроенергії набагато раніше цільового 2030 року – тобто за дев’ять років до запланованого терміну.

Відтак, Португалія стала четвертою державою Європейського Союзу, на території якої припинила роботу остання вугільна електростанція. За повідомленням португальської екологічної групи активістів «Zero», йдеться про велику теплоелектростанцію Pego у центральній частині Португалії, яка до цього часу була другим за величиною джерелом викидів вуглекислого газу в країні.

За словами директора організації Франсіско Феррейра, «остаточне позбавлення від цього масштабного джерела парникових газів є знаменним днем для всіх нас».

На даний час власники закритої електростанції розглядають можливість її переустаткування для спалювання пелет (гранул) із деревини (гранульованого біопалива). Однак, експерти екологічної організації «Europe Beyond Coal» радять їм сфокусуватися на чистих і стійких джерелах енергії – зокрема, вітру та сонця.

«Наразі перед нами стоїть завдання застерегти комунальні підприємства від великої помилки, якщо вони все ж таки вирішать замінити шкідливе вугілля нестійкою біомасою», – наголосила Катрін Гутманн, директор організації «Europe Beyond Coal».

«Відмовитись від вугілля лише для того, щоб почати спалювати інше сумнівне паливо – не краща стратегія», – зазначив директор «Zero» Франсіско Феррейра. – «Ми впевнені, що власникам закритих електростанцій слід зосередитись на швидкому нарощуванні потужностей за допомогою зеленої відновлюваної енергетики».

Слід зазначити, що такі сумніви експертів щодо використання гранульованого біопалива зі спаленої деревини викликані тим, що Європейський Союз розглядає можливість найближчим часом посилити правила класифікації джерел енергії. У такому випадку гранульоване біопаливо можуть виключити з переліку безпечних відновлюваних джерел енергії.

Цікавим є те, що сьогодні в Португалії 60-70%% електричної енергії надходить саме з альтернативних джерел. Однак, при цьому країна продовжує покладатися на імпортне викопне паливо для задоволення загальних енергетичних потреб. Саме тому екологічні експерти країни сподіваються на збільшення частки «зеленої» енергетики саме завдяки безпечній енергії вітру та сонця.

Поділитися