Прес-центр

Екологія
20 грудня 2021, 06:05
У Польщі жителям одного з міст подарують новорічні ялинки в обмін на використані батарейки

У такий спосіб мерія польського міста Тихи приєдналася до національної акції «3 R» (з англ. reduce, reuse, recycle – скорочення, повторне використання, переробка), яка проходила у рамках Європейського тижня скорочення відходів (з англ. European Waste Reduction Week).

Протягом цього тижня місцеві органи влади, організації, представники бізнесу та недержавного сектору, а також пересічні європейці долучаються до спільних акцій та ініціатив, спрямованих на покращення стратегії поводження з відходами в ЄС та запобігання надмірному утворенню змішаних відходів. Цього року ця важлива екологічна ініціатива проходила з 22 листопада до 28 листопада.

За результатами акції, організованої під оптимістичним гаслом «Ялинка з позитивною енергією», мерія міста Тихи подарувала найактивнішим учасникам 500 купонів на ялинки з місцевого садового центру «Кулька».

Щоб безоплатно отримати новорічне дерево, містянам необхідно було зібрати не менше ніж 0,5 кг або 15 старих батарейок та принести їх в офіс муніципального управління з утилізації відходів.

Подарункові купони розподілялися по одному на сім’ю. Отримуючи такий купон, мешканець міста також отримував довідковий буклет з інформацією щодо правильного використання батарейок у побуті та засобів їхньої утилізації без шкоди для довкілля. Це є дуже важливим питанням, адже за результатами досліджень, потрапляючи у ґрунт, одна батарейка може отруїти токсичними речовинами та важкими металами до 20 квадратних метрів землі.

За даними європейської статистичної агенції Євростат, наразі в країнах ЄС щороку відправляється на переробку в середньому 48% батарейок і акумуляторів, що складає приблизно 88 тисяч тонн. Однак, в Україні, за даними екологічного проєкту «Батарейки, здавайтеся!», наразі понад 90% усіх батарейок просто викидаються – в землю, в ліс чи в річку, де з часом починають розкладатися та забруднювати довкілля.

Поділитися