Прес-центр

Екологія
10 листопада 2021, 06:02
У Польщі вирішили не прибирати листя, щоб забезпечити диких тварин місцем для зимування

Таку ініціативу запропонувала влада польського міста Рибник, розташованого у південній частині країни. Опале листя не будуть прибирати в усіх міських парках та скверах, щоб забезпечити домівкою на час зимівлі диких їжаків, зайців та комах, а також створити сприятливі умови для рослин, чутливих до морозів.

Крім того, опале листя стане природним добривом для ґрунту у парках та скверах, що дозволить уникнути використання шкідливих хімічних речовин та пестицидів.

За словами представників мерії міста, від листя очищатимуть виключно пішохідні доріжки. Однак, те що вдасться зібрати в жодному разі не потрапить до сміттєзвалищ або на багаття – замість цього зібране листя розкладуть біля дерев.

Щоб уникнути невдоволення місцевих жителів, у парках та скверах вже встановили спеціальні таблички, які розповідають про те, яку користь опале листя має для природи та збереження біорізноманіття.

Цікавим є те, що подібна екологічна ініціатива не є першою для мерії міста Рибник. Влітку цього року у місті перестали прибирати скошену траву на газонах, адже у такому вигляді трава зберігає вологу у ґрунті та швидко природно розкладається, перетворюючись на природне добриво.

Поділитися