Прес-центр

Екологія
26 жовтня 2021, 06:04
У Нідерландах звели екологічний багатоповерховий будинок висотою 70 метрів

Проєкт «зеленого» хмарочосу, побудованого у нідерландському місті Ейндховен, створив його архітектор Стефано Боєрі Арчитетті, який назвав своє творіння Trudo Vertical Forest (з англ. «Вертикальний ліс Трудо»). Його унікальною особливістю є те, що кожен поверх екологічного 18-поверхового будинку має східчасті засаджені рослинами тераси, які виступають одна над одною.

Крім того, нідерландський «вертикальний ліс» передбачає 125 доступних соціальних квартир, які можуть придбати будь-які охочі. Цікавим є те, що попередні подібні хмарочоси, створені Стефано Боєрі Арчітетті, відрізнялись розкішними апартаментами, недоступними широкому загалу. Зокрема, Bosco Verticale – унікальний житловий комплекс, який складається з двох веж висотою 110 та 76 метрів, побудований у Мілані у 2009-2014 роках.

«Цей важливий соціальний проєкт допоможе одночасно розв’язати дві нагальні проблеми. По-перше, будинок призначений для проживання молодих сімей та мешканців з низьким рівнем доходу. По-друге, екологічна конструкція дозволить протистояти змінам клімату та втраті біорізноманіття», – зазначив автор конструкції.

Це дійсно так, адже за висновками науковців, будівлі у вигляді вертикальних лісів сприяють покращенню біологічного різноманіття. Крім того, вони позитивно впливають на формування міської екосистеми, що може послужити фактором для стихійного збільшення флори та фауни міста.

Також, вертикальні ліси забезпечують необхідний мікроклімат та допомагають фільтрувати дрібні частинки пилу, що містяться у міському повітрі. Тоді як різноманітність рослин сприяє підвищенню рівня вологості, поглинання вуглекислого газу, виробництва кисню, а також захисту людей і будівель від сонячної радіації та шумового забруднення.

Відомо, що розміри горизонтальних бетонних смуг і східчастих балконів у новому будинку Trudo Vertical Forest різні, але загалом на них висадили 10 135 рослин. За прогнозами екологів, завдяки такій кількості рослин щороку буде поглинатися понад 50 тонн CO2 та виділятися понад 13 тонн кисню. Щодо збільшення енергоефективності проєкту, наразі на дахах сусідніх будинків вже встановили сонячні батареї та передбачили систему збирання дощової води у спеціальні резервуари для зрошення зелених насаджень.

Поділитися