Прес-центр

Екологія
16 червня 2021, 06:00
У недалекому майбутньому Мальдіви можуть зникнути з лиця землі

Як повідомила міністр навколишнього середовища, зміни клімату та технологій Мальдівської Республіки Аминат Шауна, острови можуть зникнути до кінця нинішнього століття, якщо людство не почне послідовно та швидко протидіяти кліматичним змінам.

«Кліматична криза є цілком реальною, а Мальдіви – найбільш вразлива країна у світі», – наголосила Аминат Шауна в ефірі телеканалу CNBC.

Річ у тім, що Мальдівська Республіка – це найбільша у світі «коралова» острівна держава, розташована в екваторіальних водах Індійського океану. Країна являє собою ланцюг із 26 атолів, які складаються з 1192 коралових острівців. Таким чином, 80% мальдівської суші знаходиться на висоті лише метра над рівнем моря, тоді як найвища точка – всього 2,4 м. Це призводить до того, що на більшій частині архіпелагу спостерігаються повені, а також відбувається постійне руйнування берегової лінії.

Також, за словами міністра, влада країни вже докладає зусиль, щоб мінімізувати вплив зміни клімату. Зокрема, в країні вживаються екологічні заходи для захисту прибережних районів.

Крім того, на Мальдівах намагаються відновити розвиток коралових рифів, які, власне, колись і утворили атоли. Але поки що – безрезультатно. Оскільки глобальне потепління впливає не лише на температуру повітря, а й підігріває океанські води, такі тенденції згубно позначаються на стані коралів.

Поділитися