Прес-центр

Екологія
25 липня 2020, 11:00
У найближчі 20 років кількість пластикових відходів у світовому океані виросте в 3 рази

Кількість пластику, який потрапляє у світовий океан, збільшується з кожним роком. Попри наявні і заплановані зусилля, які докладаються для стримування цього, у кращому випадку обсяг пластикових відходів зменшиться лише на 7%.

Як показують дослідження, сучасний розвиток виробництва призвів до різкого зростання темпів забруднення світового океану. За оцінками екологічних експертів, у наступні 20 років кількість відходів виросте в три рази. Тоді як теперішні заходи не приносять користі для зменшення накопичення пластику в районі Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Крім того, під дією ультрафіолету пластик руйнується до шкідливих мікроелементів, розмір яких не перевищує 1 мм, що дуже негативно впливає на біорізноманіття океану.

Які заходи можуть приймати уряди країн світу щодо зменшення кількості пластикових відходів:

  • скорочення виробництву і продажу пластикових матеріалів;
  • заміна пластику альтернативними екологічними матеріалами;
  • оптимізація способів перероблення відходів, правильний збір та сортування сміття.

За даними журналу Science ці заходи допоможуть зменшити забруднення лише наполовину, адже кожного року у світовий океан потрапляє понад 10 млн тонн пластику. Зважаючи на сьогоднішні темпи забруднення води пластиковим сміттям, за прогнозами вчених до 2040 року цей обсяг складатиме близько 30 млн тонн. Це відповідає 50 кг пластику на кожному метрі морського або океанського узбережжя.

Ця катастрофічна тенденція стимулює екологів, фахівців та урядовців по всьому світу здійснювати кампанії зі скорочення пластикових відходів. Всупереч зусиллям, кількість пластику швидко збільшується. До 2040 року прогнозоване зменшення його кількості у воді складає лише 7%.

Дослідники в галузі екології у своєму документі пропонують більш жорсткі заходи, які призведуть до різкого скорочення виробництва відходів. Серед них:

  1. Удосконалення системи збору відходів. Наприклад, у країнах, що розвиваються, погано реалізована ініціатива сортування сміття. Також нерідко не вистачає пунктів прийому пластику або спеціальних контейнерів.
  2. Збільшення кількості відходів, що потрапляють на переробку. Для цього потрібно розширити обізнаність населення у питаннях збору та утилізації сміття.
  3. Інвестиції в розробку альтернативних матеріалів для виробництва, які будуть відповідати екологічним нормам. Також необхідно вдосконалювати упаковку продуктів.

Звичайно, такі заходи потребують значного вкладання коштів. Для впровадження цих ініціатив в найближчі 5 років знадобиться не менше 150 млрд доларів США. Але, перспективи майбутньої економії становлять понад 650 млрд доларів США до 2040 року. Також з'явиться понад 700 000 нових робочих місць. Крім цього, значно знизиться викид шкідливих парникових газів.

Поділитися