Прес-центр

Екологія
22 лютого 2022, 06:05
У Києві удосконалюють міську систему моніторингу якості повітря

Про встановлення у місті 46 датчиків контролю за станом повітря повідомив Петро Оленич, керівник цифрової трансформації Києва (CDTO). За його словами, це є вкрай важливою ініціативою, адже згідно з даними ВООЗ, понад 80% захворювань провокуються забрудненим повітрям.

Крім того, як зазначив керівник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний, у місті встановили сертифіковані індикативні датчики, які доповнили вже наявні референтні пристрої громадського контролю. Такий підхід уперше застосований в Україні, адже дозволяє аналізувати повітря за великою кількістю показників та отримувати більш точні та інформативні відомості щодо його стану.

«Ми прагнемо повної прозорості у питаннях екології столиці. Вже сьогодні кияни мають можливість у режимі реального часу стежити за якістю повітря завдяки автоматичній системі моніторингу на основі п'яти стаціонарних постів європейського зразка. Тоді як 46 додаткових датчиків допоможуть отримати ще докладнішу картину щодо стану повітря у Києві», – зазначив Олександр Возний.

За словами директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА) Олега Половинка, система працює на базі міської бездротової мережі LoRaWAN для передачі даних.

Відомо, що цього ж року функцію моніторингу стану повітря в Києві в реальному часі планується реалізувати у рамках застосунку «Київ Цифровий».

Цікавим є те, що за даними КМДА, експерти Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій вже отримали та проаналізували перші дані з встановлених датчиків. Відтак, основним джерелом забруднення повітря в Києві є транспорт. За їхніми словами, 80% шкідливих викидів в атмосферне повітря столиці припадає саме на автомобілі та всі інші рухомі об'єкти, які продукують викиди.

Поділитися