Прес-центр

Екологія
11 листопада 2021, 06:00
У Канаді вперше в історії пацієнт отримав діагноз, спричинений зміною клімату

Таким чином, сімдесятирічний канадець став першою людиною у світі, в якого діагностовано стан, викликаний кліматичними змінами. За висновками лікарів, причиною розвитку астми та проблем з диханням стали хвилі тепла та погана якість повітря протягом тривалого часу.

За словами доктора Кайла Меррітта з відділення невідкладної допомоги лікарні Кутенейc-Лейк, розташованої у канадській провінції Британська Колумбія, відповідний діагноз є першим подібним випадком у його практиці. Відомо, що стан пацієнта погіршився після того, як цього літа у регіоні Кутенейс відбулися масштабні лісові пожежі.

«Якщо ми не будемо звертати уваги на першопричину такого стану, а просто лікуватимемо симптоми, ми продовжуватимемо відставати у цій боротьбі», – прокоментував діагноз доктор Кайл Меррітт. Після події у провінції Британська Колумбія запровадила ініціативу «Лікарі та медсестри на сторожі здоров'я планети».

Слід зауважити, що цього літа у Канаді була зареєстрована найспекотніша хвиля тепла, коли температура протягом п’яти днів досягала 49,5°C. Крім того, одразу після спеки регіон окутав густий дим від лісових пожеж, що сильно погіршило якість повітря і це створило нову загрозу для здоров'я людей. Відомо, що від негативних наслідків аномальної спеки та забруднення повітря загинули щонайменше 500 осіб.

Наразі постраждалі від аномального тепла мають право подати позов проти уряду про відшкодування збитків. Кількість розглядів таких справ судами зростає, до того вони все частіше приймають сторону позивачів. Відтак, нещодавно Верховний Суд канадської провінції Онтаріо відхилив клопотання влади про припинення провадження за позовом громадської організації, поданий від імені семи неповнолітніх осіб, які звинуватили уряд у бездіяльності щодо кліматичного питання Канадської хартії прав та свобод.

Поділитися