Прес-центр

Курйоз
26 серпня 2020, 09:45
У Франції законодавчо дозволено ігнорувати робочу пошту у вільний час

Відповідний закон набув чинності з січня 2017 року і, за словами чиновників, покликаний захистити працівників від емоційного виграння і безсоння.

За даними консалтингової компанії Technologia, понад 3 млн працівників зазнають сильних навантажень та емоційного вигорання на роботі. Причому більша частина з них працюють понад законодавчо встановлені норми, які складають 35 годин на тиждень. Також дослідники з'ясували, що близько половини французьких менеджерів постійно працюють із дому після основного робочого часу, тобто з восьмої вечора до півночі.

Як стверджує керівник Technologia Жан-Клод Делжен, службовці потребують права бути оффлайн у неробочий час. Інакше вони неминуче зазнають перенапруження, а це сильно позначається на якості їхньої роботи.

За даними видання The Local, з січня 2017 року закон гарантує співробітникам право у вихідні дні не відповідати на робочу електронну пошту ✉️. Заходи покликані вирішити так звану "24/7 онлайн" культуру праці, яка привела до сплеску неоплачуваної понаднормової роботи та роботи співробітників поза офісом.

Згідно з новим законом, компанії зобов'язані погоджувати з працівниками домовленості про їхні права і те, як вони можуть знизити вторгнення в їхнє приватне життя. Якщо угоди не буде досягнуто, компанія повинна опублікувати статут, який би чітко визначив вимоги та права працівників в неробочий час.

Поділитися