Прес-центр

Екологія
09 лютого 2021, 07:05
У Франції розробили екологічний катамаран для очищення океану від пластику

Про це повідомляється на сайті розробників інновації Sea Cleaners. Зазначається, що катамаран буде збирати пластикове сміття з води та переробляти його прямо на борту.

Концепцію Манти (така назва екокатамарану) запропонував професійний яхтсмен Іван Бурньон, щоб зменшити забруднення навколишнього середовища та захистити Світовий океан від пластикових відходів. Над екологічним проєктом працює консорціум з двадцяти компаній та п'яти дослідних лабораторій.

Принцип роботи полягає в тому, що катамаран запливає в забруднений район і двома конвеєрними стрічками підіймає відходи на борт. Там пластик перетворюється в газ та направляється в турбіну для вироблення електричної енергії.

Катамаран обладнано двома турбінами, гідрогенераторами та майже 500 квадратними метрами сонячних батарей. Манта зможе збирати відходи розміром від 10 мм на глибині до 1 метра.

За розрахунками Івана Бурньона, 400 таких катамаранів зможуть прибрати третину пластикового сміття у Світовому океані. В цьому році створять перший прототип новації, а у 2024 році планується спустити перший катамаран на воду.

Поділитися