Прес-центр

Цікавий факт
29 жовтня 2020, 06:00
У Франції діяльність неповнолітніх блогерів прирівнюється до дитячої праці

Відтепер юні зірки YouTube, Instagram та TikTok підпадають під новий закон про дитячу працю. Зокрема, документ регулює доступ дітей до зароблених коштів, а також право на "забуття".

Як повідомляє видання Independent, відповідний закон ухвалив парламент Франції.

"В країні заборонена дитяча праця, проте існували винятки, зокрема, пов'язані з діяльністю дітей в Інтернеті", — зазначив член французького парламенту Бруно Штудер, який і вніс цей законопроект на розгляд. За його словами, прийняття цього закону зробило Францію локомотивом у регулюванні індустрії дитячих інфлюенсерів.

Відзначається, що відтепер будь-яка оплачена діяльність неповнолітніх онлайн-зірок повинна відображатися на їхніх банківських рахунках. Доступ до них блогери отримають лише після того, як їм виповниться 16 років.

Крім того, для співпраці з юними інфлюенсерами компаніям доведеться отримувати дозвіл від місцевої влади.

Також, новим законом встановлено "право на забуття", згідно із яким соціальні мережі та інші інтернет-ресурси мають видаляти будь-який контент за запитом дитини.

До речі, за даними Forbes, у 2019 році самою високооплачуваною зіркою на YouTube став 8-річний американець Райан Каджи, котрий за допомогою відеохостингу заробив більше 26 млн. доларів США.

Поділитися