Прес-центр

Екологія
19 лютого 2021, 07:03
У Данії побудують «зелений» енергетичний острів

Уряд країни інвестує в створення енергетичного острова, який знаходитиметься в 80 км від берега в центрі Північного моря.

Планується, що Данії буде належати 51% острова, тоді як інші 49% відійдуть приватним інвесторам, які приєднаються до проєкту. Таким чином данська влада планує заощадити гроші платників податків на етапі будівництва та прискорити реалізацію проєкту. Схему 51-49% називають «найкращим компромісом», який зробить його «прибутковим як для приватних інвесторів, так і для данської держави». Створювати острів почнуть у 2026 році, а запуск в експлуатацію планується після 2033 року.

Острів забезпечить енергією три мільйони будинків. Однак, з часом заплановану потужність можна буде збільшити, причому настільки, що він вироблятиме більше електроенергії, ніж потрібно країні. «Зайву» енергію країна буде експортувати.

«Це дійсно важливий момент для Данії та для глобального переходу до екологічної енергетики. Енергетичний вузол у Північному морі стане найбільшим будівельним проєктом в історії нашої країни. Це зробить великий внесок у реалізацію величезного потенціалу морської вітроенергетики в Європі», — наголосив міністр клімату та енергетики Данії Дан Йоргенсен.

Поділитися