Прес-центр

Екологія
03 грудня 2021, 06:06
У Данії побудують найвищу вітряну турбіну у світі

Рекордну за своїми розмірами та потужністю вітряну турбіну планується встановити у Національному випробувальному центрі для джерел відновлюваної енергії в Остерілді, на північному заході данської частини Ютландії.

Створений прототип вітряка, розроблений данською інжиніринговою компанією Vestas буде мати висоту 280 метрів, що можна порівняти з 90-поверховим хмарочосом. Крім того, за повідомленням розробників, масштабна конструкція вироблятиме на рік близько 80 гігават-годин електроенергії, що зможе забезпечувати близько 20 тисяч домівок.

Важливим є те, що експлуатація одного такого вітряка допоможе щороку уникати викидів 38 тисяч тонн парникових газів, які б продукувалися, якщо стільки ж енергії виробляли з вугілля чи нафти – викопних джерел палива. Таким чином, обсяг шкідливих викидів зможе скоротитися настільки, якби кожного року у Данії на 25 тисяч зменшувалася кількість дизельних автомобілів.

Установити турбіну планують у другій половині 2022 року. Однак, тестування та перевірки основних компонентів конструкції вже успішно завершилися. За словами розробників, це дозволить компанії Vestas згодом отримати необхідний сертифікат, щоб запровадити серійне виробництво таких вітряних турбін у 2024 році.

Слід зауважити, що Данія протягом тривалого часу обіймає провідні позиції у сфері розвитку альтернативної енергетики. Зокрема, у 2020 році вітряна та сонячна енергія становили понад 50% загального обсягу виробленої електроенергії у країні. Такий підхід дозволить Данії виконати затверджений план щодо зниження викидів парникових газів на 70% до 2030 року (у порівнянні з рівнем 1990 року).

Поділитися