Прес-центр

Екологія
28 квітня 2021, 06:02
У Чорному морі зростає забруднення мікропластиком

За інформацією новинного порталу DHA, вчені з університету Ердогана в Ризі встановили, що забруднення Чорного моря мікропластиком біля берегів Туреччини становить понад один мільйон частинок на кожен квадратний метр.

Мікропластик було виявлено в організмі багатьох видів риб, зокрема, анчоусів, скумбрії, пікши, кефалі та ставриди.

Для дослідження складу, розподілу та можливих джерел походження мікропластику у водах Чорного моря, був проведений аналіз проб морської води та донних відкладень, взятих з прибережних територій.

«Кількість мікропластику не лише зростає з кожним днем. Постійно розширюються території, де він виявляється. Риби, які харчуються планктоном, часто приймають його за їжу. Крім того, мікропластик може змішуватися з планктоном та потрапляти таким чином до організмів риб», – зазначила Ульген Айтан, доцент кафедри морської біології.

Слід зазначити, що під час дослідження семи видів риби у Чорному морі та 12 видів риби у Мармуровому морі, мікропластик був виявлений в організмі кожної з них.

Дослідники підкреслили, що наразі у світі не залишилося жодного моря, де б не було мікропластика. Він загрожує здоров'ю людей та всіх живих організмів, адже міститься у воді, повітрі та у всіх видах оброблених харчових продуктів, разом з якими потрапляє до організму.

Поділитися