Прес-центр

Екологія
16 березня 2021, 07:00
У 2021 році на Україну очікують спека, посухи та інші природні явища

Про це повідомили в пресслужбі Національної екологічної ради України. Очікується, що 2021 рік стане набагато спекотнішим, ніж попередній рік.

Вже зараз екологи відзначають стрімке потепління у північних регіонах країни та прогнозують, що така тенденція посилюватиметься. Це загрожує проблемами з врожайністю та пересиханням річок. Крім того, гостро постане питання щодо питної води як у нашій країні, так і в усьому світі.

За опублікованим прогнозом, у південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи та суховії — їх кількість найближчим часом зросте на 15-30%. У центрі країни почастішають град, сильні вітри. А ось на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому там не вдасться уникнути повеней.

«Від надзвичайно спекотного клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати. За останні двадцять років з карти України зникло понад десять тисяч малих річок», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, екологи наполягають на тому, що в Україні потрібна ефективна та продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від зникнення, а нашу країну — від масштабної водної кризи.

Поділитися