Прес-центр

Екологія
16 листопада 2021, 06:00
Три острівні держави можуть піти під воду через зміну клімату

Про це попереджають екологічні експерти з міжнародної кліматичної мережі Climate Action Network, що складається з понад 1500 громадських організацій з більш ніж 130 країн світу, які разом протидіють глобальному потеплінню.

За словами координатора організації Пеленізи Алофа, кліматична криза лише набирає обертів, тому цілком ймовірно, що танення льодовиків та підвищення рівня Світового океану відбуватиметься ще швидше. На її думку, це загрожує затопленням значній частині суші, а деякі держави можуть зовсім зникнути з лиця Землі.

Такі побоювання стосуються принаймні трьох острівних держав, серед яких Кірибаті, Тувалу та Маршаллові Острови. Усі вони розташовані у Тихому океані та поступове підвищення його рівня загрожує понад 180 тисячам осіб, які загалом проживають на цих територіях.

«Я народилася на одному з островів Кірибаті, тому не з чуток знаю про втрати та збитки від кліматичної кризи, які зараз є постійною особливістю життя тамтешніх острів'ян. Тепер же наслідки цього процесу загрожують повністю позбавити будинків десятків тисяч людей», – наголосила Пеленіза Алофа.

Республіка Кірибаті – острівна тихоокеанська держава, що складається з 33 невеликих коралових атолів, більша частина з яких є безлюдними. Однак, попри це Кірибаті є найбільшою серед зазначених країн з населенням близько 105 тисяч осіб.

Ще однією острівною державою, що знаходиться під загрозою через кліматичні зміни, є республіка Маршаллові Острови, розташована на 29 атолах та 5 островах однойменного архіпелагу, який складається з ланцюгів Ралік і Ратак. Цікавим є те, що Маршаллові Острови входять до ООН та перебувають у «вільній асоціації» із США, населення держави – близько 70 тисяч осіб.

Найменшою серед зазначених держав є Тувалу, яка складається лише з 5 атолів і 4 островів однойменного архіпелагу. Населення цієї країни трохи менше ніж 11 тисяч осіб.

За висновками представників кліматичної мережі Climate Action Network, наразі потрібні ще більш рішучі дії з боку світових урядів для сміливої та ефективної боротьби з глобальним потеплінням. Лише такий підхід допоможе захистити території нашої планети від руйнування, а також дозволить задовольнити потреби найбільш уразливих верств населення, які страждають від наслідків кліматичної кризи вже сьогодні.

Поділитися