Прес-центр

Екологія
16 липня 2021, 06:00
«Тепловий купол» забрав життя близько мільярда морських тварин на узбережжі Канади

За словами екологічних експертів, рекордна хвиля тепла, яка нещодавно охопила тихоокеанське узбережжя Канади, довела вразливість екосистем перед екстремальними температурами.

«Тепловий купол» спостерігався над західною Канадою і північним заходом США протягом п'яти днів та підняв температуру в населених пунктах уздовж узбережжя до 40°C, що побило всі можливі рекорди.

За офіційними даними, екстремальна і невблаганна спека забрала життя близько 500 осіб лише у провінції Британська Колумбія та сприяла виникненню сотень лісових пожеж, які досі палають у провінції.

Однак, експерти побоюються, що крім іншого, це матиме руйнівний вплив на морські екосистеми. У той час як температура повітря навколо Ванкувера коливалася близько 30°C, морський біолог з Університету Британської Колумбії Крістофер Харлі за допомогою інфрачервоної камери зафіксував температуру понад 50°C уздовж скелястого берега.

Відтак, Крістофер Харлі наголосив, що через надзвичайну спеку равлики, морські зірки та молюски були фактично зварені в аномально теплій воді. За його словами, через це могли загинути понад мільярд морських тварин.

«Прогулянка вздовж узбережжя в районі Ванкувера лише підкреслила масштаби руйнувань, викликаних хвилею тепла. Берег зазвичай не хрумтить, коли по ньому пересуваєшся. Але зараз всюди лежить стільки порожніх раковин мідій, що неможливо не наступити на них по дорозі, – розповів він.

Також, морський біолог зазначив, що масова загибель мідій і молюсків негативно вплине на якість води, адже ці тварини допомагають фільтрувати море. Саме завдяки ним сонячне світло досягає глибини та створює середовище проживання для багатьох морських видів.

Однак, експерти з клімату попереджають, що даній території залишається адаптуватися до спекотної реальності. На їхню думку, раптові та тривалі хвилі тепла, ймовірно, стануть звичайним явищем в результаті стійких кліматичних змін. Разом з тим, очікується, що багато видів флори та фауни не зможуть наздогнати ці тенденції. Екосистеми поступово зміняться, але зараз реальні наслідки дійсно важко передбачити.

Поділитися