Прес-центр

Курйоз
22 липня 2020, 17:10
Стелла Лібек проти Макдональдс

"Стелла Лібек проти Макдональдс" — один із найвідоміших судових прецедентів проти ресторанів швидкого харчування. У свій час дана справа набула широкого розголосу, а на честь позивача назвали антипремію у США за найбезглуздіший судовий позов (The TRUE Stella Awards).

Стелла Лібек, перебуваючи в авто разом зі своїм онуком, замовила обід і каву в Макдональдс, скориставшись вікном видачі. Онук припаркувався, щоб бабуся мала змогу додати до напою цукор та вершки. Оскільки у салоні авто не було підсклянників, Стелла поставила каву між колін і спробувала зняти кришку, внаслідок чого гарячий напій пролився.

Після госпіталізації у Стелли діагностували опіки ІІІ ступеня 6% шкіри і менш значні ушкодження ще 16%. Потерпіла провела у лікарні 8 днів та перенесла декілька операцій з пересадки шкіри. Витрати на лікування перевищили 10 тисяч доларів, і Лібек попросила у Макдональдс 20 000 $, щоб покрити витрати на лікування, на що представники компанії запропонували їй лише 800 доларів.

Після невдалої спроби узгодити питання у досудовому порядку, потерпіла звернулася до адвоката Рида Моргана, котрий уже вигравав у Макдональдс справи такого роду.

Морган подав позов до суду, у якому звинуватив Макдональдс у “грубій недбалості” при продажу гарячих напоїв, назвав їх “небезпечними” та “виробленими з порушеннями”. Основним аргументом правозахисника була підвищена температура кави: якби компанія знизила температуру напою з 80°C до 70°C, це дало б потерпілій додатковий час, щоб уникнути серйозних опіків. Морган переконав присяжних у тому, що у Макдональдс напої гарячіші, ніж у багатьох конкурентів, і що компанія віднеслась байдуже до травми Стелли Лібек.

Врешті, суд виніс рішення про виплату постраждалій 200 тис. $ компенсації за лікування, та 2,7 млн. $ в якості відшкодування за завдані збитки (виторг за два дні від продажу кави по всьому світу у Макдональдс). Згодом суд скоротив загальну суму компенсації до 640 тисяч, а, щоб уникнути апеляційних позовів, сторони погодили суму "меншу ніж 600 тис. доларів".

Поділитися