Прес-центр

Екологія
14 квітня 2021, 05:57
«Сталий туризм» по-європейськи

Найбільший видавець путівників Lonely Planet оцінив кращі напрямки для сталого туризму у 2021 році – концепцію, згідно якої турист подорожує туристичними маршрутами та здійснює позитивний вплив на довкілля, суспільство та економіку відвідуваних держав.

Найкращим містом для «сталого» туризму визнали шведський Гетеборг, який планує скоротити обсяг парникових викидів до нульового рівня вже до 2030 року. Наразі 97% міського громадського транспорту працює на відновлювальних джерелах. До того ж 95% готелів мають «зелену» сертифікацію (самі будівлі допомагають економити енергію, берегти тепло тощо). А декілька років тому інше тревел-видання назвало Гетеборг «самим приязним містом Європи».

Найбільш «сталим пішохідним маршрутом» визнано Шлях Данте (Il Cammino di Dante) в Італії. Це кілька туристичних стежин, що простягаються між Флоренцією та містом Равенна, охоплюючи місця, де митець Данте Аліг'єрі народився, жив в роки свого вигнання та написав «Божественну комедію». Багато з них збереглися дотепер з давніх часів середньовіччя. Загальна протяжність маршруту – 395 кілометрів, впродовж яких можна спостерігати красу італійської природи, старовинні палаци, романські церкви, маленькі села, музеї, бібліотеки та ремісничі майстерні.

Найбільш «сталою кухнею» визнана грецька. В країні процвітають традиційні фермерські господарства та ринки, де продають місцеві продукти.

Світовими переможцями в інших «сталих» номінаціях стали:

  • острівний напрямок – Палау (Філіппінське море у Тихому океані);
  • перспективний напрямок – Антигуа і Барбуда (Карибське море);
  • маршрут на поїзді – Rocky Mountaineer в Скелястих горах (Канада);
  • велосипедний маршрут – стежина для гірських велосипедів у Вірджинії (США);
  • місце розміщення – готель Grootberg Lodge (Намібія, Південна Африка);
  • туристична програма у дикій природі – програма збереження горил в Руанді (Східна Африка).
Поділитися