Прес-центр

Екологія
03 лютого 2022, 06:05
Скільки Україна заплатить за кліматичну нейтральність?

За висновками нового звіту McKinsey Global Institute – дослідницького підрозділу міжнародної консалтингової компанії «McKinsey», трансформація на шляху до кліматичної нейтральності за сценарієм «Net Zero 2050» коштуватиме Україні понад 15% від сукупного ВВП у період 2021-2050 років і цей показник набагато вищий, ніж у розвинених країнах.

За оцінками дослідників, сукупні капітальні витрати на енергетичні системи та землекористування з метою глобальної декарбонізації становитимуть 275 трлн доларів або 7,5% накопиченого світового ВВП до 2050 року. У рамках дослідження вивчалися сектори господарства, які продукують 85% викидів парникових газів у 69 країнах світу. Відтак, глобальна світова економіка має витрачати в середньому 9,2 трлн доларів між 2021 та 2050 роками, тобто на 3,5 трлн доларів більше, ніж зараз.

За прогнозами, Україні та низці країн колишнього СНД доведеться витрачати щороку близько 0,6 трлн доларів на «зелений» перехід. Найбільше витрат вимагатиме енергоефективність – близько 25% з 0,6 трлн доларів. Крім того, близько 20% коштів потрібно буде витратити на декарбонізацію промисловості та відмову від викопного палива, а решту – на розвиток відновлюваної енергетики.

Цікавим є те, що дослідники включили нашу країну до групи держав, які здійснюють інтенсивну емісію. До цієї групи також увійшли Бангладеш, Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, ПАР, Таїланд, Туреччина та В'єтнам.

«Зазначеним країнам, ймовірно, вдасться пристосуватися до «зеленої» трансформації переважно завдяки декарбонізації промислових процесів, збільшенню потужності відновлюваної енергетики та за допомогою переходу на низьковуглецеві методи роботи у рамках фермерських господарств», – наголошується у звіті.

Що стосується глобальних витрат на шляху до кліматичної нейтральності, за даними дослідження, більшу частину коштів мають забезпечити найбільші економіки світу – США, Китай, Європейський Союз, Японія та Велика Британія, які до 2050 року витратять на декарбонізацію близько 6% свого сукупного ВВП.

Тоді як для таких країн, як Казахстан, Узбекистан та інші «зелений» перехід коштуватиме 18% їхнього регіонального ВВП.

Поділитися