Прес-центр

Екологія
10 грудня 2021, 06:00
Скільки дерев можуть компенсувати вуглецевий слід однієї людини?

Один з найбільших швейцарських фінансових конгломератів Credit Suisse оприлюднив результати дослідження, у рамках якого вивчалися обсяги викидів, які щодня продукують споживачі.

Оскільки вплив на клімат через вуглецевий слід кожної людини зазвичай залишається поза увагою під час глобальних кліматичних дебатів, шкода від такого впливу також залишається недооціненою. Якщо ж людство хоче досягти цілей, передбачених Паризькою кліматичною угодою 2015 року, а саме скоротити викиди вуглекислого газу на 50% до 2030 року, не перевищувати середню норму у 2,9 тонни CO2 на рік на одну людину та досягти «чистого нуля» до 2050 року, кожному з нас доведеться суттєво змінити звичний ритм життя.

За висновками експертів Credit Suisse, усі викиди споживачів викликані їхньою щоденною поведінкою та звичною моделлю витрат. Будь-яка повсякденна діяльність – від прийняття душу до поїздки у супермаркет, від прання до перегляду телевізора – несе у собі персональний вуглецевий слід кожної людини.

У рамках дослідження «Treeprint» («Відбиток дерева») експерти Credit Suisse пропонують розглядати саме дерева, які є природним вловлювачем вуглекислого газу та складають основний потенціал у боротьбі з кліматичними змінами. Відтак, вони підрахували, яка кількість дерев може компенсувати викиди, пов’язані з повсякденними справами однієї людини.

За словами експертів, коли споживачі дізнаються про дерев'яний відбиток, необхідний для врівноваження їхнього вуглецевого сліду, вони захочуть суттєво змінити своє життя або посадити необхідну кількість дерев, щоб забезпечити свій чистий вуглецевий слід. Слід зауважити, що за підрахунками дослідників, вуглецевий слід однієї людини приблизно дорівнює висадженню 120 дерев.

Якщо ж людина захоче обмежити власні викиди CO2 до допустимого рівня, їй доведеться зробити частиною свого життя певні обмеження:

  • відмовитися від кави, виробництво якої потребує значних ресурсів та є невиправданим з точки зору впливу на клімат;
  • приймати душ тричі на тиждень (не довше восьми хвилин);
  • прати у пральній машині двічі на тиждень (не довше однієї години);
  • відмовитися від яловичини, свинини та баранини, віддавши перевагу овочам, курятині (двічі на тиждень по 100 грамів) та сиру (1 раз на тиждень по 25 грамів);
  • купувати не більше двох пар джинсів і трьох сорочок на рік;
  • переглядати телевізор або користуватися Інтернетом не довше двох годин кожного дня, та зовсім не грати у комп’ютерні ігри;
  • обмежитися одним авіаперельотом на рік або п’ятьма тисячами кілометрів на електричному транспорті.

За словами експертів Credit Suisse, деякі наші звички можуть сильно вплинути на персональний вуглецевий слід. Зокрема, відмова від стейку з картоплею фрі на користь вегетаріанської пасти призведе до зниження викидів на 94%. А чай корисніший для довкілля на 87% сильніше, ніж лате.

«Немає простих рішень, які допоможуть зупинити кліматичну кризу та досягти «чистого нуля». Витративши час на те, щоб зрозуміти та модернізувати свою повсякденну діяльність, шкідливу з точки зору навколишнього середовища, споживачі краще зрозуміють свою особисту роль у досягненні цих важливих глобальних цілей», – наголошують автори дослідження.

Поділитися