Прес-центр

Екологія
19 серпня 2020, 11:00
Сильні посухи в європейській частині Землі будуть відбуватися у 7 разів частіше

Останні дослідження експертів з клімату показують, що збільшення глобальних викидів парникових газів призвело до того, що екстремальні посухи стали спостерігатися набагато частіше. У разі збереження такої тенденції, обсяг посушливих періодів збільшиться в 7 разів. Також, площа сільськогосподарських культур, які можуть постраждати від посухи через різке збільшення рівня вуглекислого газу, до середини XXI століття подвоїться. За попередніми оцінками, в Європі можуть постраждати понад 50 млн гектарів сільськогосподарських угідь.

Найбільш тривалі та руйнівні посухи в історії спостережень у Європі зареєстровані у 2018 і 2019 роках. Кількість опадів цього літа менша, ніж середні зареєстровані дані, тому значна частина європейської території страждає від спеки та нестачі вологи.

Річки і водосховища пересихають, посіви знищуються через недостатній полив. А частота лісових пожеж збільшується з кожним роком.

Порівняння нинішніх погодних умов з тими, що були зареєстровані в 1766 році, за допомогою створення комп'ютерної моделі зміни клімату, провели фахівці з Центру екологічних досліджень UFZ-Helmholtz в Лейпцигу, Німеччина. Згідно з проведеними дослідженнями експерти прогнозують, що навіть незначне скорочення обсягу парникових газів, які викидаються в атмосферу, вдвічі скоротить ймовірність екстремальних посух та на 40% зменшить площі ураження сільськогосподарських земель.

За словами Рохана Камара, одного з авторів дослідження, "активізація зусиль щодо скорочення викидів вуглекислого газу повинна супроводжуватися розробкою загальносвітової стратегії з адаптації до змін клімату".

Дослідження Центру UFZ-Helmholtz доповнює багато інших прогнозів, за якими підтверджується негативний вплив глобального потепління на клімат у Європі. Зокрема, згідно з нещодавно опублікованими даними, клімат у всіх європейських містах зміниться в найближчі роки. Очікується, що до 2050 року погода у Лондоні буде більше нагадувати Барселону, а міста південної й центральної Європи зіткнуться з екстремальним рівнем спеки.

"Результати дослідження доводять, що при нинішньому обсязі викидів СО2, посухи будуть лише посилюватися. Це загрожує всій екосистемі, сільському господарству та здоров'ю людей. Існує нагальна необхідність у впровадженні дій по боротьбі зі зміною клімату, адже необхідно зберегти екосистему для майбутніх поколінь", - прокоментував дослідження Костянтин Зохнер з кліматичної лабораторії Crowther у Швейцарському федеральному технологічному інституті в Цюриху.

Поділитися