Прес-центр

Екологія
21 грудня 2020, 06:05
Штучна новорічна ялинка компенсує свій вуглецевий слід лише у тому випадку, якщо користуватися нею протягом 20 років

Прихильники штучних ялинок стверджують, що вирубка дерев перед Новим роком завдає значної шкоди довкіллю. Проте, це не зовсім так. Новорічні ялинки можуть спеціально вирощувати на плантаціях або вирубувати їх у тих місцях, де звичайний ліс не росте.

Плантації ялинок нічим не відрізняються від плантацій гарбуза або кукурудзи. Урожай там також збирають, на місці вирубаних дерев висаджують нові, ретельно доглядають за ними, а через декілька років вирубують знову.

Жива ялинка, поки росте, поглинає вуглекислий газ і допомагає стримувати темпи глобального потепління.

Тоді як ресурси, які потрібно витратити, щоб виробити, привезти та продати пластмасове дерево набагато більші. Переважну частину штучних ялинок виготовляють у Тайвані та Китаї. Таким чином, їх везуть до нас здалеку: витрачають пальне і викидають парникові гази.

Ялинки виготовляють з металу і пластику, часто використовують ПВХ, тому їх неможливо переробити, а саме виробництво може бути токсичним. Тому, якщо у вас вже є штучна ялинка, використовуйте її якомога довше, а не купуйте кожні декілька років нову — зеленішу, вищу і пухнастішу.

Поділитися