Прес-центр

Екологія
22 березня 2021, 07:05
Щороку Всесвітній День Землі відзначається двічі

Один з них відбувся нещодавно, 20 березня, і це свято несе гуманістичне та миротворче послання Інший Всесвітній День Землі відзначатиметься 22 квітня, і ця дата має більш екологічне та природоохоронне значення.

Відзначати Всесвітній День Землі 20 березня вирішили у 1971 році за ініціативи ООН. Щороку 20-21 березня в офісі організації у Нью-Йорку дзвонить дзвін миру, який символізує мирне життя, єдність всіх народів та закликає зберігати культуру і досягнення людства.

Така весняна дата обрана не випадково, адже саме в цей день відбувається весняне рівнодення, коли природа пробуджується від зимового сну, оновлюється, та починається новий етап її розвитку. У зверненні ООН йдеться: «День Землі — це особливий час, призначений, щоб привернути увагу людей по всьому світу до усвідомлення нашої планети як спільного дому, відчути нашу спільність та взаємну залежність один від одного».

Всесвітній День Землі заснував відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників у 1840-х роках, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. В наш же час по всьому світі в цей день проводяться численні екологічні та миротворчі заходи. Це свято є приводом для людства в черговий раз замислитися про те, що нас оточує.

Таким чином, мета березневого Всесвітнього Дня Землі — нагадати світовій спільноті про важливість дбайливого ставлення до природи, довкілля та людей коло нас.

Поділитися